Warning: Use of undefined constant SURIS - assumed 'SURIS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /sun_opt.php on line 9

Warning: ob_start(): function 'opt' not found or invalid function name in /sun_opt.php on line 10
Kto płaci niski ZUS ? - MagFirma - Najlepszy program do faktur
Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/eu-cookie-law/class-frontend.php on line 122

Kto płaci niski ZUS ?

SKŁADKI ZUS DLA NOWYCH FIRM

Dotyczy to osób, które podjęły działalność gospodarczą najwcześniej 25 sierpnia 2005r., czyli po dniu wejścia w życie nowelizacji. Liczy się jednak nie data wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, ale data faktycznego rozpoczęcia prowadzenia działalności, która powinna być zgodna z datami w deklaracjach zgłoszeniowych ZFA, ZPA, ZUA. Przedsiębiorcy mogą zadeklarować wyższą kwotę podstawy wymiaru, licząc na wyższe świadczenia emerytalne czy chorobowe i rentowe, jednak mają prawo do niezwykle taniego startu.

Niższe składki odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla nowo założonych firm, mają przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstw. Przedstawić prowadzenie działalności gospodarczej, jako atrakcyjnej formy zawodowej. Jest to swoista zachęta do podejmowania nowych wyzwań, próby podjęcia pracy na własny rachunek. Z perspektywy osób prowadzących działalność, jest to rozwiązanie, które zachęca do podejmowania tego typu inicjatywy.

Mały ZUS można opłacać przez pierwsze pełne 24 miesiące prowadzenia działalności gospodarczej. Dla większości przedsiębiorców termin zapłaty to 10. dzień następnego miesiąca. Jeżeli pierwszy miesiąc jest niepełny to za niego także przysługuje mały ZUS (za ten miesiąc płaci się pełną składkę zdrowotną i składki społeczne obliczone proporcjonalnie do liczby dni).

Napisz do nasToggle navigation

Uwaga: wysłanie wiadomości oznacza jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach obsługi zapytania.